SKI AREÁL KASÁRNA
mimo provoz
Zobrazit na:

Podle čeho vybírat lyžařský areál?

Provozovatelé lyžařských středisek už dokončují přípravy na sezonu. Testují rolby. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Okurková sezóna pomale končí. Zima je tu co nevidět.

Milovníky zimních sportů jistě potěší fakt, že téměř žádné lyžařské středisko nezdražuje. Předpovědi meteorologů prozatím také vypadají slibně. Nedostatku sněhu se letos prý bát rozhodně nemusíme. Milovníci zimních sportů jásejte, vypadá to, že nás čeká další skvělá sezóna. Kam ale vyrazit? Lyžařských areálů je v ČR téměř 300.

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, jaké sněhové podmínky jsou ve Vámi vytipovaném středisku. Informací je všude poměrně dost, na některé je však lepší příliš nespoléhat. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Pokud chcete informace, můžete koukat, ale tato rychlost není zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že zrovna v tuto chvíli se na obrazovce objeví Vaše středisko a vy jej prošvihnete! Střediska navíc musí platit desetiticíce, aby byla v tomto pořadu zahrnuta. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Rychlejší možností je Internet. Webů se zimním zpravodajstvím existuje mnoho. Pokud ale chcete opravdu dobré informace, máte v podstatě jen 2 možnosti. Holidayinfo od společnosti Sitour (výrobce pořadu Panorama) jistě znáte. Bohužel je dosti nepřehledný a informuje pouze o největších a nejbohatších ski areálech. Ten druhý je podle mě o něco lepší. Mluvím o portálu www.ceske-sjezdovky.cz, na kterém najdete více než 260 lyžařských středisek. Od malých kopečků s jedním vlekem až ty po největší lyžařské komplexy. Web je podle mého názoru také o dost přehlednější a informací je na něm celkově víc. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná. Mě však jeho informace nikdy nezklamaly.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. Ještě větší katastrofa jsou stránky malých areálů, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Informace prostě musíte umět hledat.

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 1.4.
lehké dešťové přeháňky
8°C
2°C
Neděle
2.4.2023
déšť
7°C
-2°C
Pondělí
3.4.2023
částečně oblačno
-1°C
-5°C
Úterý
4.4.2023
částečně oblačno
-2°C
-6°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 16:00
Úterý9:00 - 16:00
Středa9:00 - 16:00
Čtvrtek9:00 - 16:00
Pátek9:00 - 16:0018:30 - 21:00
Sobota9:00 - 16:0018:30 - 21:00
Neděle9:00 - 16:00