SKI AREÁL KASÁRNA
mimo provoz
Zobrazit na:

Francouzská střediska vedou

Zima přichází mílovými kroky. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice vidět jsou, ale na Rakouská střediska ty naše stále nemají. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavena byla spousta nových lanovek a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Česká střediska se zlepšují, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Kam ale jet, když do ČR nechci? Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 1.4.
lehké dešťové přeháňky
8°C
2°C
Neděle
2.4.2023
déšť
7°C
-2°C
Pondělí
3.4.2023
částečně oblačno
-1°C
-5°C
Úterý
4.4.2023
částečně oblačno
-2°C
-6°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 16:00
Úterý9:00 - 16:00
Středa9:00 - 16:00
Čtvrtek9:00 - 16:00
Pátek9:00 - 16:0018:30 - 21:00
Sobota9:00 - 16:0018:30 - 21:00
Neděle9:00 - 16:00